Na co zwrócić uwagę wybierając gokart dla dziecka?

Opublikowane przez Paweł w dniu

Na zwrócić uwagę wybierając gokart dla dziecka?

Gokarty na pedały to jedne z najbardziej pożądanych przez dzieci prezentów. Jazda nimi sprawia szkrabom ogromną frajdę. Można śmiało powiedzieć, że nawet o wiele większą, niż jazda na rowerze. Gokarty są stabilne i wjadą dosłownie wszędzie. Szkraby pędzące na gokartach mogą cieszyć się prędkością, rywalizacją i zabawą, bez skupiania się na utrzymaniu równowagi i trudnym dla nich balansowaniu ciałem. Gokarty są niewywrotne, posiadają wygodne szerokie siedziska, dzieciaki zsiadają więc z nich dopiero wtedy, gdy już naprawdę nie mają siły na zabawę. Rodzicom podoba się ta nowa moda. Maluchy same rwą się do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, zamiast marnować wiosenną i letnią pogodę na klikanie w tablet lub oglądanie bajek. Jedyne, czym się niepokoją to fakt, czy te zabawki aby na pewno są bezpieczne. Przyjrzyjmy się temu pytaniu bliżej.

Teren do zabawy

Przede wszystkim maluchy powinny jeździć po drogach, na których są bezpieczne. Dlatego dla dwulatka na malutkim gokarcie najlepszym torem jazdy będzie własny ogród, bądź ogrodzony plac zabaw, las i ewentualnie mało uczęszczana aleja parkowa. Starszaki, bardziej świadome zagrożeń, mogą śmiało jeździć po podwórkach i ścieżkach rowerowych razem  z rodzicami. Pamiętajmy, że to my jesteśmy odpowiedzialny za to, gdzie jeździ nasze dziecko.

Bezpieczeństwo zabawki

Drugą kwestią, za którą odpowiedzialni są rodzice, jest bezpieczeństwo samej zabawki. Dlatego decydując się na zakup gokarta absolutnie nie wolno kierować się tylko kryterium ceny. Najtańszymi dostępnymi produktami w Polsce są z reguły chińskiej produkcji pojazdy sprzedawane na aukcjach internetowych lub sezonowo w hipermarketach. Problem z nimi polega na tym, że w razie jakiejkolwiek awarii nigdzie nie dostaniemy do nich części zamiennych, gokart nadaje się więc wtedy tylko do wyrzucenia. Nie wiemy również, czy zabawka w ogóle jest dopracowana tak, by minimalizowała urazy u bawiącego się na niej dziecka. W tej kwestii warto zaufać raczej producentom z Europy, którzy na swoje produkty mogą przedstawić odpowiednie certyfikaty.

Lider w branży

W tej kwestii od lat liderem jest firma Berg. Słynie ona z produkcji wysokiej jakości gokartów na pedały, które przez lata stały się bestsellerami. Berg znany jest przede wszystkim z nadgorliwości, jeśli chodzi o testowanie produktów dla maluchów. Każdy wypuczany do produkcji model jest najpierw wielokrotnie testowany,  a sztaby specjalistów pracują nad tym, by wszystkie ruchome elementy, które mogłyby zranić dziecko, były dokładnie ukryte. Gokarty na pedały Berg mogą się oczywiście poszczycić europejskimi certyfikatami bezpieczeństwa. Co ciekawe, oprócz wyśrubowanych testów bezpieczeństwa, daje swoje prototypy do testowania również… dzieciom. To właśnie one wypowiadają się o tym, czy gokart jest wygodny, łatwo się prowadzi, a zabawa jest przyjemna. Bez akceptu maluchów produkt nie trafia do produkcji.

Jakość wykonania

Goarty na pedały Berg są bestsellerami z jeszcze jednego względu. Rodzice, którzy kupili je swoim maluchom, zachwalają ich wytrzymałość i jakość wykonania. Zabawki nie niszczą się, mimo intensywnej jazdy na różnych nawierzchniach i obijania się pojazdu o różne przedmioty w ogrodzie, gdy maluch dopiero uczy się jeździć swoim czterokołowcem. Nawet po kilku sezonach gokarty nie skrzypią, nie trzeszczą, ani nie zaczynają rozpadać się na części.

Design

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając pojazd dla malucha? Oczywiście na jego design. W tym wypadku liderem znów jest firma Berg. Bezpieczeństwo i jakość pojazdów marki zrobiły takie wrażenie na niektórych firmach produkujących samochody, że udzieliły Bergowi licencji na produkcję gokartów stylizowanych na ich flagowe modele. Tym sposobem rodzice mogą kupować swoim maluchom między innymi gokarty na pedały stylizowane na Ferrari, Jeepa, czy Fiata 500.gokart Ferrari Berggokart na pedały Berg Jeepgokart na pedały Berg Buzzy Fiat 500Źródło:https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/gokarty-na-pedaly-berg/berg-gokarty-buzzy/

Rozmiar gokarta

Rozmiar gokarta musi oczywiście być dopasowany do gabarytów dziecka. Berg dla przykładu oferuje dwie dziecięce serie pojazdów dla swoich małych klientów. Pierwszą jest Berg Buzzy. To malutkie gokarciki dla dzieci od 2 do 5 lat. Druga seria to Berg Buddy, dedykowana dla szkrabów od 3do 8 lat. Jak wiadomo, trzy i ośmiolatek zdecydowanie różnią się od siebie wzrostem. Gokarty na pedały Berg Buddy mają z tego powodu regulowaną kierownicę i siedzenie. Dodatkowo wyposażone są w skrzynię biegów BFR, pozwalającą na jazdę do tyłu. Dzięki niej łatwiej jest dziecku manewrować w ciasnych miejscach gokartem, który jest o wiele większy niż pojazd z serii Buzzy.

Udostępnień 0
Kategorie: Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *