Gokarty na pedały dla dzieci

Opublikowane przez Szymon Domeradzki w dniu

Gokarty na pedały dla dzieci

Gokarty na pedały stały się prawdziwym hitem wśród zabawek dla dzieci już kilka lat temu. Zdecydowana większość maluchów zakochuje się w tym pojeździe w parę sekund po tym, jak na niego wsiądzie. Dlaczego? To proste: pojazd nie wymaga bolesnej nauki jazdy, jak ma to miejsce w przypadku rowerku. Maluch od pierwszego postawienia stópek na pedałach wie, jak zabawka działa i jakie ma możliwości. Również rodzice małych dzieci uważają, że gokarty na pedały nie mają sobie równych. Dzięki nim ich pociechy nie mogą doczekać się wyjścia na dwór i całe dnie bawią się aktywnie na swoich czterokołowcach. W dobie tabletów, komputerów i konsol, gokarty są więc wspaniałą alternatywą.

Jakość i bezpieczeństwo

Rodzice szukający pojazdu dla swojego malucha powinni na pierwszym miejscu stawiać jego jakość i bezpieczeństwo użytkowania. Jeśli chodzi o gokarty na pedały dla najmłodszych, liderem w tej dziedzinie jest firma Berg. To renomowany producent zabawek ogrodowych, który słynie ze swoich wyśrubowanych testów bezpieczeństwa. Co ciekawe jeśli chodzi o testowanie jakości i wygody użytkowania zabawki, testerami są… maluchy. Berg zgodnie ze swoją filozofią nie wypuszcza na rynek produktu, który nie dostał „atestów” od dzieci i nie zdobył europejskich certyfikatów bezpieczeństwa. Dzięki takim standardom rodzice mogą być pewni, że zabawka nie skaleczy dziecka w żaden sposób, ani nie rozpadnie się nawet podczas intensywnej zabawy w trudnym terenie. Do pojazdów można łatwo kupić części zamienne. Jeśli więc gokart zostanie w jakiś sposób uszkodzony, nie musi trafiać na śmietnik. Wystarczy kilka chwil i odrobina pracy, by znów śmigał jak nowy.

Wymarzona zabawka dla chłopca

Nawet najmłodsze maluchy marzą o tym, by zostać prawdziwym kierowcą jak mama lub tata. Własny gokart umożliwia im spełnienie marzeń. Dzięki swojemu czterokołowcowi dwulatek może rozpędzić się i wchodzić w zakręty jak „prawdziwym” samochodem wyścigowym. Chłopcy od najmłodszych lat żywią spore zainteresowanie różnego rodzaju samochodzikami, dlatego też gokart szybko staje się ich ulubioną zabawką. Nic więc dziwnego, że jednym z najchętniej kupowanych modeli w ostatnich latach był gokart Berg Buzzy Racing.

Źródło: https://www.sportking.pl/gokart-na-pedaly-berg-buzzy-racing/

Pojazd przypomina, najprościej mówiąc, małe auto wyścigowe. Jest niebieski, a biała „sportowa” jedynka umieszczona na kolumnie kierownicy dodaje mu dodatkowe pazura. Pojazd wyposażony jest też w okrągłą kierownicę, tym bardziej więc zachęca małych Schummacherów do szalonych (ale bezpiecznych!) wyścigów.

Co na to dziewczynki?

Chociaż gokarty przypominają małe samochody, w niczym nie zraża to dziewczynek, które pokochały gokarty równie mocno, jak chłopcy. Małe księżniczki nie przejmują się stereotypami dotyczącymi kobiet za kierownicą i chcą się ścigać nie gorzej niż ich koledzy. Damy oczywiście są wybredne, jeśli chodzi o wygląd pojazdu. Dla nich sportowy design nie ma znaczenia. Dlatego też rodzice córeczek chętniej kupują im coś, co wygląda równie niewinnie, jak ich dziecko. Jeśli chodzi o ofertę Berga, najlepszym produktem według dziewczynek jest pojazd Buzzy Bloom, dedykowany dla dzieci od dwóch do pięciu lat.

Źródło: https://www.sportking.pl/gokart-na-pedaly-dla-dziewczynki-berg-buzzy-bloom/

Gokart jest po prostu… słodki. Biało-różowy, w kwiaty, z uroczym koszyczkiem przy kierownicy nie pozostawia wątpliwości, że jego właścicielem jest księżniczka. Jednak jego wygląd może mocno zmylić przeciwników na torze: pojazd parametrami w niczym nie różni się od swojego sportowego kuzyna dla chłopców, panowie więc mogą czuć się zagrożeni podczas wyścigu.

Wspaniała zabawa

Gokarty na pedały to z założenia bardzo stabilne zabawki. Jadący maluch w zasadzie nie jest w stanie jej przewrócić. Cztery koła i nisko położony środek ciężkości sprawiają, że dzieci mogą bezstresowo jeździć nawet po nierównym terenie. Jazda gokartem pozwala dziecku na pełne odprężenie się i wycieczkę w wygodnej pozycji. Warto zwrócić uwagę także na to, że jazda gokartem rozwija malucha. Manewry ćwiczą jego orientację w przestrzeni, a pęd – refleks i przewidywanie wydarzeń na drodze. Ta wspaniała zabawka przede wszystkim jednak utrzymuje ciałko dziecka w dobrej kondycji i zdrowiu.

Udostępnień 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *